važno
Izmena saobraćaja u Beogradu: U toku su radovi, evo gde će se kretati linije prevoza, sve se menja danas!
U smeru Niš–Šid saobraćaj će se odvijati uobičajeno
Zbog radova na petlji Orlovača, u zoni Autokomande i Takovskoj ulici, danas i u narednim danima doći će do izmena režima saobraćaja, privremenog ukidanja pojedinih stajališta i izmena u radu linija javnog prevoza.
Radovi od 8 do 17 časova biće izvođeni na zameni segmenata dilatacija na servisnoj saobraćajnici na petlji Orlovača, na državnom putu IA reda broj 1, na deonici petlja Ostružnica–petlja Orlovača, u smeru Šid–Beograd–Niš.
Za saobraćaj će, tokom izvođenja radova, biti zatvoreno isključenje na petlji Orlovača.
U smeru Šid–Beograd–Niš, za saobraćaj će biti zatvoreno isključenje na petlji Orlovača (servisna saobraćajnica), dok će se saobraćaj odvijati voznom i preticajnom trakom ka Nišu, a saobraćaj ka Ibarskoj magistrali biće preusmeren na petlju Ostružnica.
Uključenje na petlju Orlovača iz smera Čačka i Čukarice funkcionisaće u redovnom režimu, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Vozila koja se kreću iz smera Šida ka Ibarskoj magistrali i Čukarici treba da se isključe na prethodnoj petlji–Ostružnica i nastave kretanje Obrenovačkim putem, Ulicom maršala Tolbuhina i Trgovačkom ulicom ka Ibarskoj magistrali.
U smeru Niš–Šid saobraćaj će se odvijati uobičajeno.
Izmene u zoni Autokomande
Zbog radova na redovnom održavanju Moto-puta M11 u zoni međumesnog autobuskog stajališta "Autokomanda", u smeru ka Nišu, do 31. marta u periodu od 8 do 15 časova biće izmenjen rad linija prigradskog prevoza, saopštio je Sekretarijat za javni prevoz.
Tokom radova biće zauzet deo trotoara u dužini od 50 metara, na delu između izlazne rampe sa Moto-puta M11 ka Trgu oslobođenja (prema Banjici) i rampe koja vodi ka Trgu Slavija.
Privremeno se zato ukida stajalište "Autokomanda" za vozila prigradskih linija u smeru ka Sopotu i Mladenovcu koristiće stajalište "Franše d’Eperea", koje u redovnom režimu koriste linije 17, 18, 38L, 46, 55 i 70.
Privremeno ukidanje stajališta 27. marta
Takođe, zbog radova na redovnom održavanju Takovske ulice, stajalište javnog prevoza "27. marta" (#240) biće privremeno ukinuto od danas do 25. marta.
Vozila na linijama 23, 28, 40 i 304N u tom periodu neće koristiti to stajalište, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.
Radovi se izvode u prvoj fazi na deonici od Ulice Džordža Vašingtona do Ulice majke Jevrosime, u smeru ka Bulevaru kralja Aleksandra.
Bonus video:
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!




